MEGHÍVÓ
LEGJOBB GYAKORLAT KÖZÉP-EURÓPÁBAN: 3D NYOMTATOTT ÁLLCSONT-IMPLANTÁTUMOK
EFOP-5.2.2-17-2017-00014 Transznacionális Együttműködési Projekt
2021. március 30. – Online
Nemzetközi együttműködés
Az EFOP-5.2.2-17-2017-00014 transznacionális együttműködési projekt keretében a Szent István Közhasznú Alapítvány közös szakmai programot tervez a 3dHeals támogató szervezettel.
A rendezvény témája az ún. maxillofaciális implantátumok terén szerzett tapasztalatok megosztása volt, mely a járvány miatt on-line került megrendezésre.
A rendezvényen az implantátumok fejlesztéséről, készítéséről és alkalmazása során elért eredményekről adnak tájékoztatást az előadók.
RENDEZVÉNY IDŐPONTJA ÉS HELYSZÍNE
- Időpont: 2021. március 30. 09:00-16:00
- Helyszín: Online platform
Kérjük, hogy részvételi szándékát az iroda@matesz.org e-mail címen vagy a +36 20 9157 528-as telefonszámon jelezze!
KAPCSOLAT
Dr. Pásztor Zsolt
EFOP-5.2.2. projekt szakmai vezető
Mobil: +36 20 9157528
E-mail: pasztor.zsolt@premet.hu
SZAKMAI TÁMOGATÓK
NEMZETKÖZI PARTNEREK
BESZÁMOLÓ
A rendezvény témája az ún. maxillofaciális implantátumok terén szerzett tapasztalatok megosztása volt, mely a járvány miatt on-line került megrendezésre. A rendezvényen két hazai szakember, valamint három külföldi partner (az osztrák, a szlovák és a román partnerek) képviselője tartott előadást.
A rendezvény népszerűsítésében, nemzetközivé tételében közreműködött a projekt egyik szakmai támogató szervezete, a 3DHEALS is, mely honlapján promotálta azt.
A fentieknek köszönhetően a rendezvényt magyar szakembereken túl a világ több mint 20 országából követték nyomon, összesen mintegy 80-an.
A rendezvényen az előadók bemutatták az arcrekonstrukciós implantátumok fejlesztése, készítése, valamint alkalmazása során elért eredményeiket. Az előadásokat jelentős érdeklődés fogadta, amit jól jelzett, hogy a résztvevők jelentős része mindegyik előadást megnézte, valamint azokkal számos kérdést tettek fel.
A visszajelzések alapján a magyar szakemberek is rendkívül hasznosnak tartották a rendezvényt, és természetesen ezen a véleményen voltak a partnerek képviselői is.
Az előadások során elhangzott információk, megosztott tapasztalatok rendkívül értékes inputként szolgálnak a tanulmányok elkészítéséhez is.
Kapcsolódó bejegyzések
– 3D nyomtatással készített arcrekonstrukciós implantátumok – videokonferencia
– Egy háttérbe szorult termék újjászületése
– Subperiostealis implantátumok
– Egyedi készítésű 3D nyomtatott subperiostealis titán implantátumok
– Subperiosztális és endoszteális implantátumok összehasonlítása
– Subperiosztális és endoszteális implantátumok összehasonlításának eredménye
– Egyedi implantátumok készítése 3D nyomtatással
– A beültetés helyének és a dohányzás hatása a fogászati implantátumokra