MEGHÍVÓ
3D NYOMTATÁS FOGÁSZATI ALKALMAZÁSA
EFOP-5.2.2-17-2017-00014 Transznacionális Együttműködési Projekt
2020. október 22. – Győr
Disszemináció keretében szakmai tapasztalatok megosztása hazai szakemberek körében
Az EFOP-5.2.2-17-2017-00014 transznacionális együttműködési projekt keretében 2020. október 22-én a Szent István Közhasznú Alapítvány „3D nyomtatás regeneratív medicinában, valamint fogászatban történő alkalmazása” címmel disszemináció keretében programot tart.
A rendezvényen a résztvevők a bionyomtatással kapcsolatos információikat, jövőbeli alkalmazásával kapcsolatos véleményeiket, elképzeléseiket osztják meg egymással.
A program során a résztvevők elméleti áttekintést kapnak a digitális munkafolyamat elemeiről, majd megtekintik a digitális folyamatok során alkalmazott eszközök, szoftverek működését, és betekinthetnek a velük gyártott termékek körébe.

RENDEZVÉNY IDŐPONTJA ÉS HELYSZÍNE
- Időpont: 2020. október 22. 09:00-16:00
- Helyszín: Győr, Eőrsy Péter u. 17.
Kérjük, hogy részvételi szándékát az iroda@matesz.org e-mail címen vagy a +36 20 9157 528-as telefonszámon jelezze!
KAPCSOLAT
Dr. Pásztor Zsolt
EFOP-5.2.2. projekt szakmai vezető
Mobil: +36 20 9157528
E-mail: pasztor.zsolt@premet.hu

SZAKMAI TÁMOGATÓK



NEMZETKÖZI PARTNEREK




BESZÁMOLÓ
A disszeminációs rendezvényre Győrben került sor, melynek házigazdája, a projekt megvalósítását szakmailag is támogató szervezet, a Mediklaszter egyik tagja, egy fogtechnikai labor, a Dent-Art-Technik Kft. volt. A rendezvényen érdeklődő szervezetek, cégek képviselői vettek részt (a jelenléti ív szerint).
A rendezvény témája a 3D nyomtatás regeneratív medicinában, valamint fogászatban történő alkalmazása volt.
A regeneratív medicinában a jövőben jelentős szerepet tölthet be a szövet, valamint a szerv nyomtatás. A rendezvény keretében a résztvevők a bionyomtatással kapcsolatos információikat, jövőbeli alkalmazásával kapcsolatos véleményeiket, elképzeléseiket osztották meg egymással.
A fogászat, azon belül a fogtechnika is, jelentős átalakuláson megy keresztül, és a hagyományos fogászatot rohamléptekkel váltja fel a digitális fogászat. Ebben jelentős szerepet játszik a 3D nyomtatás, sőt mára gyakorlatilag a 3D nyomtatás a digitális fogászat terjedésének egyik motorjává vált. A fogászatról, annak jelentőségéről pedig gyakorlatilag ugyanez mondható el a 3D nyomtatáson belül, azaz a 3D nyomtatás egyik húzóágazata.
A házigazda szervezet laborjában gyakorlatilag a digitális munkafolyamat mindegyik lépése megtalálható. A résztvevők elméleti áttekintést kaptak a digitális munkafolyamat egyes elemeiről. Ezt követően megtekintették a digitális folyamat során alkalmazott eszközök, szoftverek, különösen a fém és polimer 3D nyomtatók működését, a velük gyártott, illetve gyártható termékek körét.
Végül az eszközök alkalmazásával, alkalmazhatóságával kapcsolatos tapasztalatok kerültek ismertetésre, illetve megvitatásra.
Ezt követően a digitális fogászat alkalmazásának a feltételeit beszélték át, illetve vitatták meg a résztvevők.