MEGHÍVÓ
3D NYOMTATÁS ALKALMAZÁSA A FOGÁSZATBAN – TERVEZÉS
EFOP-5.2.2-17-2017-00014 Transznacionális Együttműködési Projekt
2022. február 11. – Győr
TANULMÁNYÚT
Az EFOP-5.2.2-17-2017-00014 transznacionális együttműködési projekt keretében a Szent István Közhasznú Alapítvány tanulmányutat szervez Győrbe, a fogászati 3D nyomtatást végző Dent-Art-Technik Kft. székhelyére.
A tanulmányúton az alapítvány és a Dent-Art-Technik Kft. képviselői, valamint 3D nyomtatás használata iránt érdeklődő fogtechnikai laborok képviselői vesznek részt.
A résztvevők a digitális fogászat folyamatával, valamint annak jellemző elemeivel, alkalmazásával ismerkednek meg.
RENDEZVÉNY IDŐPONTJA ÉS HELYSZÍNE
- Időpont: 2022. február 11.
- Helyszín: Győr
Kérjük, hogy részvételi szándékát az iroda@matesz.org e-mail címen vagy a +36 20 9157 528-as telefonszámon jelezze!
KAPCSOLAT
Dr. Pásztor Zsolt
EFOP-5.2.2. projekt szakmai vezető
Mobil: +36 20 9157528
E-mail: pasztor.zsolt@premet.hu
SZAKMAI TÁMOGATÓK
NEMZETKÖZI PARTNEREK
BESZÁMOLÓ
A tanulmányútra Győrben, a fogászati 3D nyomtatást végző Dent-Art-Technik Kft. székhelyén került sor.
A tanulmányúton az alapítvány, illetve a cégek képviselőin túl a 3D nyomtatás használata iránt érdeklődő fogtechnikai laborok képviselői, valamint az egyik külföldi partner képviselője vett részt.
Szakértők szerint a fogászat jövője a digitális fogászat, mely világszerte egyre jelentősebb mértékben terjed. A digitális fogászat térhódítása Magyarországon is megfigyelhető, különösen a fogtechnikai laboratóriumok terén. Az ily módon gyártott termékek köre egyre szélesebb és alapvetően két csoportba osztható: fém termékek és polimer termékek.
A tanulmányút résztvevői a digitális fogászat folyamatával, valamint annak jellemző elemeivel (képalkotás, a tervezés és a 3D nyomtatás) kívántak részletesebben is megismerkedni, valamint azok alkalmazásával kapcsolatban új ismereteket szerezni.
Ezzel összhangban a tanulmányút résztvevői áttekintést kaptak a digitális folyamatban alkalmazott eszközökről és szoftverekről: szkenner (digitális képalkotás), tervező programok és 3D nyomtatók. Ez utóbbi mind a polimer, mind pedig a fém 3D nyomtatásra kiterjedt.
A résztvevők megtekinthették számos, 3D nyomtatással készített terméket is.
Az esemény keretében a külföldi szakértő áttekintést adott a digitális fogászat terén szerzett nemzetközi tapasztalatokról, tendenciákról.
A rendezvényt egy beszélgetés zárta, melynek keretében számos jó gyakorlatot ismerhettek meg a résztvevők.